Aktualności:

Warsztaty wielkanocne w muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach twórczych nawiązujących do obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Warsztaty skierowane są do grup zorganizowanych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia odbywać się będą od 19 marca do 28 marca, we wtorki, środy i czwartki, po uprzedniej rezerwacji.

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe, więc to znakomita okazja do ich przypomnienia oraz pokazania najmłodszym, jak ważne są przygotowania do Świąt i dlaczego warto zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Uczestnicy zajęć poprzez gry, zabawy i quizy poznają obyczaje i symbole wielkanocne. Pod okiem prowadzącego zyskają także możliwość samodzielnego stworzenia wielkanocnego zajączka lub kurczaczka. Muzealne warsztaty pobudzą wyobraźnię i zaangażują dzieci do wspólnej aktywności.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą edukacyjną muzeum na stronie https://edukacja.muzeum.elblag.pl/zajecia-muzealne/ .