EN PL

Spotkania online i filmy o historii miasta i regionu

Założenia projektu

Wirtualna strefa elbląskiej historii to przestrzeń poświęcona dziejom miasta i regionu, a dedykowana internetowym odbiorcom oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Projekt obejmuje budowę platformy edukacyjnej wyposażonej w funkcjonalność prowadzenia lekcji online oraz przeprowadzenie na żywo teoretycznych zajęć muzealnych i udostępnienie w sieci relacji z rekonstrukcji średniowiecznych technik rzemieślniczych.

Wdrożenie projektu umożliwi beneficjentom uczestnictwo w kulturze, niezależnie od miejsca pobytu, szczebla edukacji czy obecności na terenie instytucji. Dzięki temu działalność kulturalna i edukacyjna instytucji kontynuowane będą także w okresach niedostępności Muzeum dla zwiedzających.

Opracowana w wyniku realizacji zadania oferta stanowić będzie dopełnienie wiedzy historycznej przekazywanej przez placówki oświatowe i wpłynie na upowszechnienie dziejów ojczystych i regionalnych wśród przedstawicieli różnych środowisk i grup wiekowych.

Okres realizacji: maj – październik 2020

Projekt „Wirtualna strefa elbląskiej historii” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Lekcje zrealizowane w ramach projektu

Aktualności

Blog

Kula okazała się pusta

Zdjęcie: Średnica kuli 25 cm, średnica otworu 5,5 cm (fot. MAH) Kula okazała się pusta (Historia jednego przedmiotu cz. 92)

To był bardzo dobry magiel

Zdjęcie: Magiel wyprodukowany w berlińskiej Drehrollen Fabrik braci Muller (fot. MAH) To był bardzo dobry magiel (Historia jednego przedmiotu cz.

Pranie piorunem

Zdjęcie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu Pranie piorunem (Historia jednego przedmiotu cz. 89) Wspólnie z Elbląską Gazetą Internetową portEl.pl publikowaliśmy cykl

Fajanse pomorskie w stylu Wanli

Zdjęcie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu Fajanse pomorskie w stylu Wanli (Historia jednego przedmiotu cz. 88) Wspólnie z Elbląską Gazetą Internetową

Klamerki pani Gertrudy

Zdjęcie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu Klamerki pani Gertrudy (Historia jednego przedmiotu cz. 87) Wspólnie z Elbląską Gazetą Internetową portEl.pl publikowaliśmy

Kalendarium

Kwiecień 2021
ponwtśrczwptsobnie
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Skip to content